توضیحات مشاور الکاظمی در رابطه با اظهارات خود درخصوص سردار سلیمانی

0
791

توضیحات مشاور الکاظمی در رابطه با اظهارات خود درخصوص سردار سلیمانی

مشاور نخست وزیر عراق در بیانیه ای توضیحاتی در خصوص اظهارات خود در رابطه با سردار شهید سلیمانی ارائه داد.

هشام داوود ، مشاور نخست وزیر عراق در این بیانیه گفت: اخیرا گفت وگویی از من با شبکه بی بی سی بریتانیا در رسانه ها منتشر شد و در آن گفت وگو به عنوان مشاور نخست وزیر معرفی شدم، در این راستا دوست دارم توضیحات زیر را ارائه دهم:
اولا: این گفت وگو در چارچوب یک فیلم ضبط شده و تاریخی بود و دو ماه قبل از انتشار ضبط شده بود.
ثانیا:در این فیلم با زبان آزاد صحبت کردم و به عنوان پژوهشگر متخصص امور عراق حاضر شدم نه با سمت رسمی.
ثالثا:صحبت های من در این گفت وگو لزوما اطلاعات دولتی نیستند.
هشام داوود در این بیانیه همچنین تاکید کرد: به هر حال دوست دارم که بر پایبندی خود به قوانین و اصول دولت ملی عراق تاکید کنم و اگر برداشت اشتباه و یا سوءتفاهمی شده است بی منظور بوده است.
به گزارش ایسنا، مشاور مصطفی الکاظمی اخیرا در گفت وگویی با شبکه بی بی سی ادعاهایی را درباره حضور سردار سلیمانی در عراق مطرح کرده بود.
سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز روز دوشنبه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شب گذشته اظهاراتی به نقل از مشاور نخست وزیر عراق در مصاحبه با یکی از رسانه های فارسی زبان مطرح شد که در نوع خود عجیب و غریب بود و ایشان با کنایه در مورد ورود و خروج آقای سلیمانی به عراق گفتند که وقتی در هست چرا از پنجره وارد می شوید، پاسخ وزارت خارجه به این اظهارات چیست؟ گفت: من باید صحبت های این مقام را بشنوم و بعد اظهار نظر کنم. از جایگاه حقوقی این فرد نیز اطلاعی ندارم.
وی ادامه داد: نخست وزیر پیشین عراق به صراحت اعلام کرده اند که سردار سلیمانی به دعوت دولت عراق همراه با مأموریت خاص عازم این کشور بوده و در …

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید


− یک = 5