قشقاوی: انتقام ترور سردار سلیمانی خواست ملت ایران است

0
855

قشقاوی: انتقام ترور سردار سلیمانی خواست ملت ایران است

سفیر کشورمان در مادرید در مصاحبه با تلویزیون سراسری اسپانیا تأکید کرد که اقدامات اخیر ایران در حوزه هسته‌ای چیزی فراتر از اعمال حق قانونی کشور نبوده و نقض برجام به شمار نمی‌آید.

«حسن قشقاوی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در گفت‌وگو با تلویزیون سراسری این کشور تأکید کرد که گام‌های هسته‌ای ایران که از یک ‌سال پس از خروج ترامپ از برجام برداشته شده، مبتنی بر اعمال حق خود بر اساس پاراگراف‌های مندرج در اصول 26 و 36 برجام بوده است، نه نقض تعهدات برجامی.

 

وی در پاسخ به سؤالی درخصوص انتظار ایران از تیم جدید مستقر در کاخ سفید اظهار داشت: قاعدتا و منطقا آمریکا که یکجانبه از این توافق و از قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد خارج شد، باید برگردد و خسارت عملکرد منفی خود را جبران کند و در طرف ایرانی جایی برای اقدام خاصی وجود ندارد.

این دیپلمات در پاسخ به پرسشی درباره نحوه انتقام ایران از ترور شهید قاسم سلیمانی تصریح کرد: احساس مردم ایران در پی این اقدام تروریستی دقیقا همان احساس مردم اسپانیا پس از سوء قصد تروریستی راه‌آهن مادرید در سال 2004 یا پس از حملات تروریستی اتا است.

قشقاوی ادامه داد: این وعده انتقام نه یک تصمیم سیاسی، بلکه در حقیقت خواست مردم ایران است.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت کرونا در ایران اظهار کرد: برابر آمار دقیق و مورد تایید بهداشت جهانی، ایران علیرغم تحریم‌های ظالمانه، در ردیف کشورهای بسیار موفق در مقابله با این پاندمی بوده است.

به گفته سفیر ایران در اسپانیا هم‌اینک سه گروه جداگانه در حال تولید واکسن ایرانی بعضا با همکاری برخی از کشورها هستند و با موفقیت و بدون نقص کار را به پیش می‌برند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید


1 + = نُه