نقش منافقین در اشغال کنگره آمریکا

0
1016

نقش منافقین در اشغال کنگره آمریکا

خبرگزاری روسی اسپوتینک تاریخ هجده دی ماه در گزارشی تحت عنوان «مشارکت عجیب مخالفین جمهوری اسلامی در حمله به کنگره آمریکا» به قلم دکتر عماد آبشناس، پرده از حضور مخالفین ایرانی, از جمله منافقین و سلطنت طلب ها در تحریک مردم و اشغال کنگره آمریکا برداشته است.

حضور اعضا و طرفداران سازمان منافقین و و سلطنت طلب ها در اشغال کنگره، حاکی از آن است که دولت ترامپ با برنامه ریزی قبلی و استفاده از گروه های تروریستی، قصد ایجاد آشوب و التهاب در آمریکا داشته است.
دکتر آبشناس می نویسد: «صبح روز وقوع این حادثه برخی تصاویر در رسانه های مختلف از حضور این افراد با پرچم های رسمی خود در تظاهرات منتشر شد اما حتی من که بیش از سی و پنج سال است در حوزه رسانه فعالیت می کنم نتوانستم باور کنم که این تصاویر صحت دارد وتصور کردم شاید این تصاویر ساختگی باشد. اما طی روز تماسهای زیادی از دوستان خبرنگار خود در آمریکا دریافت کردم که همه تاکید می کردند مجموعه های شناخته شده ای از سازمان مجاهدین خلق و سلطنت طلب ها که معمولا تصاویر آنها در تظاهرات علیه مقامات ایرانی که به نیویورک سفر می کنند هم منتشر می شود، در این تظاهرات شرکت داشتند. این خبرنگاران که در صحنه حضور داشتند و برخی از آنها، اخبار ایران را نیز پوشش می دهند و از این طریق بنده با آنها آشنایی دارم تاکید داشتند که حتی اگر این افراد پرچم رسمی تشکیلاتی خود را حمل نمی کردند آنقدر معروف بودند که همه آنها را می شناختند».

نویسنده مقاله برای غلبه بر تردید خود در مورد حضور ضدانقلاب به مصاحبه یکی از دوستان رسانه ای خود مراجعه کرده و نهایتا صحت خبر تائید می شود. دکتر آبشناس در این رابطه می نویسد:
« باز مقداری تامل کردم ولی عصر پنج شنبه مصاحبه ای از آقای منصور فرهنگ در یکی از رسانه های فارسی مخالف ایران مشاهده کردم که او هم بر این مساله صحت گذاشت. ممکن است خبرنگاران آمریکایی در شناسایی این افراد ممکن اشتباه کنند ولی اینکه فردی مانند منصور فرهنگ این مساله را تایید کند کاملا مشخص است که دیگر شکی در این باره وجود ندارد».

حضور منافقین و دیگر اعضای ضد انقلاب در تظاهرات مردم آمریکا به نفع دولت ترامپ حاکی از این است که سرمایه گذاری عربستان سعودی و اسرائیل بر روی این گروه تروریستی فقط برای بی ثبات سازی ایران یا کشورهای غرب آسیا نبوده بلکه به عنوان ستون پنجم در داخل آمریکا نیز به نفع اربابان خود فعالیت می کنند. منافقین و سلطنت طلبها که شکست ترامپ را نوعی شکست برای خود تلقی کرده اند، با برنامه ریزی قبلی برای تحریک مردم در اشغال کنگره نقش ایفا کرده اند.

آقای عماد آبشناس در همین رابطه به نکته دیگری هم اشاره کرده و می نویسد:
«بلافاصله به یاد صحبت چند خبرنگار سعودی که دو نفرشان سردبیر نشریات شناخته شده سعودی هستند افتادم. چند روز پیش به صورت جداگانه با هم گپ می زدیم و هر دو این سردبیر ها تاکید داشتند آقای جراد کوشنر داماد ترامپ در سفر اخیر خود به آمریکا مبالغ بسیار زیادی دلار نقد از عربستان به آمریکا برده، که البته بحث در این بود که شاید این پولها برای تطمیع ترامپ جهت حمله به ایران باشد. ولی خوب با کنار هم چیدن پازل ها می توان همچنین استنباط کرد که شاید این پولها برای کار دیگری بوده. وبه ذهن من آمد یعنی آیا ممکن است که آقای کوشنر این پولها را برای ایجاد شورش در آمریکا نیاز داشته و عربستان سعودی در اختیار وی قرار داده؟ بر کسی پوشیده نیست که عربستان سعودی و اسرائیل سرمایه گذاری های کلانی روی ترامپ انجام داده اند و امیدهای زیادی برای دوره بعدی ریاست جمهوری ترامپ داشتند و با شکست وی در انتخابات ضربه سنگینی را متحمل شدند».

در این که اعضای سازمان منافقین دست نشانده و مزدور عربستان سعودی هستند تردیدی وجود ندارد و حتی سابقه ارتباطات این گروه با رژیم صهیونیستی نیز وجود دارد. بنظر می رسد این گروهک ها به دستور عربستان سعودی و چراغ سبز اسرائیل، در حمله به کنگره مشارکت داشته و چه بسا که پیشقراول این اقدام برای تحریک مردم به ورود به ساختمان بوده اند.
مسعود خدابنده، عضو سابق شورای مرکزی منافقین در تاریخ بیست و یک اردیبهشت ۱۳۹۹ در گفت‌وگوی تفصیلی با پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، پیرامون چگونگی تامین منابع مالی سازمان می گوید:
«همانطور که می‌دانید بخشی از مخارج جنگ صدام با ایران را عربستان سعودی (طبعا با تائید امریکا) و گاهی هم کویت یا شیوخ دیگر می‌دادند. سهم خرج مجاهدین هم جزوی از همین بودجه بود و صدام بخشی را به دلار (بواسطه پولشویی از طریق خیریه‌هایی که تاسیس کرده بودند مثل ایران ایدز در لندن) و بخشی را هم به دینار (که فیلمبرداری‌های مخفی مخابرات صدام از تحویل و تحولات صندوق‌های اسکناس بعدا بیرون آمد) تا این که رابطه صدام با امریکا و غرب بواسطه حمله به کویت شکرآب و جنگ اول خلیج فارس شروع شد. یادم هست آن زمان بصورت موقت رابطه رجوی و عربستان مستقیم شد و مسعود رجوی به عربستان احضار شد (که مسافرت‌ها آن زمان مخفی بود ولی بعدها فیلم و عکس آن علنی شد) شاهزاده ترکی الفیصل آن زمان مسئول استخبارات عربستان بود و سابقه ارتباطش با سازمان به آن سال‌ها برمی‌گردد و البته ملک عبدالله ولیعهد بود و نفر بالای ترکی الفیصل. ملک عبدالله گاها حتی مستقیم کارهای رجوی را کنترل و رسیدگی می‌کرد. همان روزها من در یکی از سفرها سه کامیون طلا (هرکدام حدود یک تن) و انبوهی هدایا از جمله ساعت‌های رولکس طلا با مارک سلطنتی و اقلام دیگری را به بغداد آوردم که بعدها با کمک تعدادی از تجار اردنی وابسته به دربار عربستان اینها را به پول تبدیل کردیم. سازمان البته در این سه چهار دهه با اموالی که از خانواده‌های اعضایش دزدید، با مبالغی که از سرویس‌ها گرفت تحت عنوان خرج نفرات، با سرانه‌ای که از صدام حسین می‌گرفت و مبالغی که از طریق فروش نفت قاچاق بدست آورد و هزار راه غیرقانونی دیگر توانست انبوهی شرکت و هتل و دارالتجاره هم باز کند».

اعتراف آقای خدابنده موید این است که سازمان منافقین طی سال های طولانی به عنوان مزدور آمریکا و عربستان در نقاط مختلف جهان در خدمت منافع این کشورها بوده و حتی از همکاری با داعش و اقدامات تروریستی در عراق و سوریه نیز استقبال می کردند. یکی از دلایلی که آمریکا و اروپا، این گروه را از فهرست گروه های تروریستی خارج کرد همین سرسپردگی آنها به آمریکا، اسرائیل و عربستان بوده است.

در مقاله اسپوتینک آقای آبشناس با اشاره به حضور منافقین در اشغال کنگره آمریکا به نکته دیگری اشاره کرده و می نویسد:
«البته شاید حامیان این گروه ها خواسته اند به نوعی هم به قانونگذاران آمریکایی و هم به رئیس جمهوری منتخب این کشور گوشزد کنند در صحنه آمریکا حضور قوی نظامی دارند و اگر احیانا دولت بعدی آمریکا بخواهد روابط اش را با جمهوری اسلامی ایران بهبود ببخشد، با شورش های مختلف واعمال تروریستی مواجه خواهد شد ودلیل اصلی حمل این پرچم ها رساندن آدرس حامیان آنها بوده وخوب طبیعتا خواسته اند به ترامپ و همسویان ترامپیسم بگویند که تا آخر با آنها هستند».
سئوال این است که آیا دولت بایدن و مقامات امنیتی دولت جدید آمریکا که بی تردید در جریان تحرکات غیرمتعارف منافقین و سلطنت طلبها در اشغال کنگره آمریکا هستند، باز به این گروه تروریستی اجازه فعالیت خواهند داد؟ تردیدی نیست که منافقین در هرجا که باشند به عنوان تروریست های مزدور در جهت منافع کارفرمایان خود عمل کرده و عاملی برای بی ثباتی در کشور متوقف فیه خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید


یک × 7 =